Osada Wejsuny to magiczne miejsce zlokalizowane w Mazurskim Parku Krajobrazowym w kameralnej wiosce Wejsuny nieopodal miejscowości Ruciane-Nida. Ośrodek wypoczynkowy powstał z miłości do Mazur i z myślą o Gościach, którzy chcą spędzić miło czas wolny na łonie natury w sąsiedztwie lasu i jezior z dala od miejskiego gwaru.

W Osadzie Wejsuny każdy znajdzie coś dla siebie. Na miłośników czytania, w każdym domku czeka biblioteczka, dla aktywnych w okolicy liczne trasy rowerowe, szlaki kajakowe rzeką Krutynią, ścieżki edukacyjne, liczne jeziora z możliwością wędkowania i uprawiania sportów wodnych, piękne lasy. Dla kochających plażowanie w odległości ok. 500 m od obiektu znajduje się zagospodarowana plaża wiejska ze wszystkimi udogodnieniami.

Teren Osady Wejsuny jest ogrodzony, a działka zagospodarowana w leśnym klimacie. Domki są nowe, w pełni wyposażone i klimatyzowane. Na naszych Gości czekają liczne okoliczne atrakcje.

Dodatkową atrakcją jest działka z linią brzegową, miejscem na ognisko i dużym drewnianym pomostem do wyłącznego korzystania przez naszych Gości.

trasy-rowerowe

Ośrodek wypoczynkowy w centrum Mazur

Nasz ośrodek wypoczynkowy na Mazurach leży w samym sercu polskiej Krainy Jezior. Z prezentowanych domków wypoczynkowych jest więc niedaleko do wielu regionalnych atrakcji, jak i ośrodków miejskich, takich jak Ruciane-Nida, Pisz, Giżycko, Mikołajki i Mrągowo. Ponadto warto zwrócić uwagę na urzekające otoczenie – wybierając się na urlop do Osady Wejsuny, macie Państwo gwarancję, że wypoczniecie od szybkiego tempa miejskiego życia.

Bliskość nie tylko jeziora Wejsunek, ale i innych akwenów tej krainy gwarantuje, że przeżyjecie tu niejedną przygodę, zarówno mniej, jak i bardziej aktywną. Wśród atrakcji turystycznych, niedaleko których leży nasz ośrodek wypoczynkowy, znajduje się wiele zabytków – zarówno sakralnych, jak i np. militarnych. Poza tym nie brakuje miejsc kultury – muzeów, osad kulturowych.

Aktywny wypoczynek na łonie natury

Choć nasza Osada leży niedaleko większych miejscowości, nasz ośrodek wypoczynkowy w Wejsunach gwarantuje bliskość natury. To nie tylko jeziora, ale i piękne lasy Puszczy Piskiej, w których znajdzie się chwilę wytchnienia od „cywilizacji”. Przez nie zaś ciągną się różne szlaki, idealne dla pieszych turystów, jak i miłośników turystycznych wypadów rowerowych. Dzięki nim łatwo i szybko przemierzy się drogę między różnymi atrakcjami – zarówno naturalnymi, jak i miejskimi.

Miłośnicy natury z pewnością powinni również przejść przez tutejsze ścieżki edukacyjne, jakie pozwolą bliżej zaznajomić się z lokalną naturą. Na Gości czekają też różne gatunki drapieżników, jeleniowatych oraz ptactwa, znajdujące się w Parku Dzikich Zwierząt, będącego jedną z najciekawszych atrakcji. Ponadto można spotkać tu jedne z ostatnich żyjących dziko w Europie koni, nad którymi pieczę trzyma lokalna Stacja Badawcza PAN.

Jeśli więc szukacie Państwo miejsca, gdzie wypoczniecie, a jednocześnie będziecie mieli niedaleko do infrastruktury turystycznej, jak i licznych atrakcji, jakie warto odwiedzić, będąc w krainie mazurskich jezior – zachęcamy do skorzystania z usług noclegowych Osady Wejsuny. Doskonała lokalizacja blisko licznych jezior i najpopularniejszych miejscowości turystycznych regionu, a także świetnie wyposażone domki wypoczynkowe sprawiają, że każdy spędzi tu urlop, o jakim marzy.

Zapraszamy – tu się odpoczywa!